Medical Spa
Karboksyterapia
Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w kosmetologii estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).
JAK DZIAŁA KARBOKSYTERAPIA?
Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry
na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów
nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
CZY CO2 STOSOWANY W KARBOKSYTERAPII JEST SZKODLIWY ?
CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.
JAK DUGO TRWA KURACJA?
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów.
Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu.
Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.
ZASTOSOWANIE W:
- najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
- alternatywa dla liposukcji
- minimalizowanie rozstępów (60-80%)
- usuwanie zmarszczek
- przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
- minimalizacja worków i cieni pod oczami
- redukcja podwójnego podbródka
- wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
- zwiększanie gęstości skóry
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża,
- choroby serca,
- niestabilne i nie leczone nadciśnienie,
- ciężka anemia,
- ciężka niewydolność płuc,
- ciężka niewydolność nerek,
- ciężka niewydolność wątroby
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
Co to jest wypełniacz?
Wypełniacze są to substancje wstrzykiwane w określonej objętości śródskórnie lub podskórnie i poprzez unoszenie powierzchownych warstw skóry powodujące wypełnienie ubytków (np. zmarszczek) jak również korekcję kształtu poszczególnych okolic twarzy (np. kształtu ust, nosa). Obecnie kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszą substancją wypełniającą.
Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie ludzkim, która magazynuje wodę, nawilża, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstania zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany do wygładzania zmarszczek ma postać krystalicznego bardzo plastycznego żelu, a działając od wewnątrz poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry. Poprzez działanie objętościowe spłyca zmarszczki i poprawia objętość. Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.
Kwas hialuronowy charakteryzuje się doskonałą tolerancją, całkowicie integruje się z tkankami skóry. Efekty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie. W gabinecie Prettyou pracujemy na najwyższej jakości preparatach: Restylane, Teosyal, Stylage, Juvederm ( Voluma, Volbella i Volift), Emervel, Princess.
Wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego:
-
Bruzdy nosowo-wargowe
-
Zapadnięte lub płaskie policzki
-
Cienie pod oczami tzw. "dolina łez”
-
Nieregularny kształt i zanikający kontur ust
-
Małe i asymetryczne usta
-
Nieregularna linia żuchwy
-
Opadające tkanki tworzące tzw. chomiczki
-
Zmarszczki marionetki
-
Zmarszczki nad górną wargą tzw. "śmiechowe”
-
Zmarszczki okolicy oczu
-
Niedoskonałości nosa
-
Zmarszczki między brwiami
-
Zmarszczki płatka ucha
Efekty zabiegu
Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy są bardzo skuteczne, dają niemalże natychmiastowy efekt estetyczny, utrzymujący się ok. 10-12 miesięcy. Po tym okresie kwas hialuronowy stopniowo podlega degradacji ulegając całkowitemu wchłonięciu.
Czasowość preparatu należy uznać za zaletę ponieważ dzięki temu jest całkowicie bezpieczny, a z drugiej strony powtarzając zabieg na bieżąco dostosowujemy wypełniacz do obecnego wyglądu naszej twarzy.
Przebieg zabiegu
W zależności od okolicy zabiegowej możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Technika podania preparatu przy zastosowanie igły bądź kaniuli. Procedura trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od leczonego obszaru. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i drobne siniaczki, które z łatwością zakryje makijaż.
Przeciwwskazania
-
Ciążą i okres karmienia
-
Choroby autoimmunologiczne
-
Stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia to jeden z kluczowych sposobów pielęgnacji skóry i podstawa terapii anty-aging. Polega na podaniu aktywnych preparatów w naskórek i powierzchniowe warstwy skóry. Stosowana jest w celu zapobiegania i przeciwdziałania starzeniu się skóry oraz dla zapewnienia jej odpowiedniego odżywienia, nawilżenia i wygładzenia zmarszczek.
Wskazania do zastosowania mezoterapii:
-
Profilaktycznie dla każdego pacjenta, w dowolnym wieku
-
Zniszczona, poszarzała i pozbawiona blasku skóra
-
Skóra uszkodzona promieniami UV
-
Wiotka i przesuszona skóra
-
Drobne, powierzchowne zmarszczki
Efekty zabiegu
Rezultat mezoterapii to ogólna poprawa stanu skóry – jej widoczne nawilżenie i dotlenienie. Skóra stopniowo staje się zdrowsza i gładsza, a delikatne zmarszczki znikają. Wyrównuje się jej koloryt, wzrasta elastyczność i jędrność.
Przebieg zabiegu
Preparat wstrzykuje się bardzo powierzchownie za pomocą strzykawki zaopatrzonej w cienka igłę. W celu zwiększenia komfortu przed mezoterapią skóra może być znieczulona kremem znieczulającym. Podanie preparatu trwa około 30 minut. Po zabiegu, średnio przez 2-3 dni mogą być widoczne grudki, które samoistnie znikną. Ilość i częstotliwość terapii ustalana jest przez lekarza indywidualnie, w zależności od problemu oraz zastosowanego preparatu. Średnio zaleca się wykonanie 4 sesji w odstępach od 7 do 14 dni, a następnie zabiegi podtrzymujące co 2-3 miesiące.
Przeciwwskazania
-
Aktywne zmiany skórne w obszarze zabiegowym
-
Ciąża i okres karmienia
-
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
Lipoliza
Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki. To także doskonałe uzupełnienie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki.
Wskazania do zastosowania
lipoliza iniekcyjna to zabiegu mający na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Lipoliza może być alternatywą dla liposukcji (np. w przypadku dyskwalifikacji pacjenta do operacyjnego odsysania tłuszczu) lub jej uzupełnieniem (lipoliza usuwa nierówności skóry pozostałe po liposukcji).
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diety.
Dzięki lipolizie iniekcyjnej pozbędziemy się:
-
fałdek pod pośladkami ,
-
tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
-
lekko zaokrąglonego brzuszka,
-
wałeczków na plecach i w okolicach pach,
-
grubego, otłuszczonego "byczego" karku,
-
tłuszczu na ramionach i kolanach.
Lipolizę iniekcyjną wykonuje się także w celu redukcji:
-
tłuszczu w workach pod oczami,
-
podwójnego podbródka,
-
tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach).
Lipoliza iniekcyjna jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu, ponieważ nie niesie za sobą ryzyka powstania nierówności na skórze. Po zabiegu skóra, wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, dopasowuje się do nowych kształtów i staje się idealnie gładka.
Przebieg zbiegu:
Zabieg, który trwa od 30 do 50 minut, polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsca mieszaniny dwóch substancji:
wyciągu z soi: fosfatydylocholiny, soli żółciowej: deoksycholatu. Dochodzi wtedy do lipodestrukcji: preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych. Po zabiegu miejsce ukłucia są zaczerwienione i opuchnięte. Mogą także pojawić się siniaki, które znikają po ok. 2 tygodniach.
Ile zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć zamierzony efekt?
Liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od ilości tkanki tłuszczowej ulokowanej w miejscu, z którego pragniemy ją usunąć. Dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni.
Ważne
Lipoliza iniekcyjna nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty z konkretnego miejsca, nigdy już nie powraca.
Po zabiegu
Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.
Przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej
-
otyłość,
-
ciąża,
-
okres karmienia piersią,
-
cukrzyca,
-
padaczka,
-
zaburzenia immunologiczne,
-
niewydolność wątroby i nerek,
-
ostre stany zapalne,
-
zaburzenia krzepliwości krwi,
-
alergia na jaja i na soję lub inne składniki preparatu.
Botox
Toksyna botulinowa - jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.
Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierną potliwości. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.
Czy zabieg jest bolesny?
Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.
Schemat terapii
Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.
Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.
Zalecenia pozabiegowe
-
w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia;
-
unikać masażu w miejscach wstrzyknięć;
-
w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).
Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane
Przeciwwskazania
-
zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);
-
nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie);
-
stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
-
aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
-
aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
-
D-penicylamina (Cuprenil)
-
cyklosporyna
-
tubokuraryna, pankuronium, galamina
-
sukcynylocholina
-
linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn
-
miejscowe infekcje skóry
-
ciąża, okres laktacji
-
Objawy uboczne:
-
ból w momencie iniekcji;
-
małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie;
-
zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
-
mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji;
-
nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust);
-
ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.
Reakcje te maja charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.
Wskazania
-
zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy,
-
wokół oczu („kurze łapki”),
-
poprzeczne na czole,
-
pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”),
-
-
zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie,
-
nadpotliwość dłoni i stóp.
Mezobotox
Mezobotox – co to jest?
Mezobotox nazywany również zabiegiem botox-lift’u to terapeutyczna procedura, połączenie dwóch znanych zabiegów – mezoterapii igłowej oraz toksyny botulinowej (Botox, Azzalure). To jedna z najnowszych metod odmładzania twarzy, stosowana przez lekarzy specjalistów.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na wykonaniu bardzo płytkich mikroiniekcji przy użyciu bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub koktajlem zawierającym odpowiednio dobrane dawki witamin, mikroelementów, aminokwasów.
Ostrzykiwane są duże powierzchnie skóry, np. czoło, policzki, strefy wokół ust, szyja, dekolt. Wielopunktowe iniekcje rozcieńczonej toksyny botulinowej w mniejszej dawce niż dawka tradycyjna pozwala na równomiernego rozłożenia preparatu w okolicy poddanej zabiegowi. Dzięki temu uzyskujemy efekt jednolitego wygładzenia na całej powierzchni poddanej zabiegowi. Dodatkowe zastosowanie kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów przyczynia się do nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji (odbudowy) skóry na danym obszarze.
Dlaczego mezobotox?
Mezobotox to zabieg powodujący zarówno rewitalizację (odbudowę) skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów. Zmniejsza drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawia ogólny wygląd skóry. Mezobotox to idealne rozwiązanie dla Pacjentów chcących mieć młodszą, bardziej gładką skórę jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?
-
zmęczona i zniszczona skóra- drobne zmarszczki,
-
skóra odwodniona, z drobnymi zmarszczkami,
-
skóra wiotka, mało elastyczna,
-
skóra dojrzała pokryta gęstą siateczką drobnych zmarszczek,
-
okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka.
Jak długo utrzymuje się efekt działania?
Efekt wygładzenia i poprawy napięcia (po jednym zabiegu) pojawia się po 5-7 dniach i utrzymuje przez około 6 miesięcy. Czas działania preparatów użytych do zabiegu mezobotoxu zależy od indywidualnych cech oraz od trybu życia Pacjenta.
Kiedy skóra traci swoją sprężystość, a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu zabieg można powtórzyć. Warto zwrócić uwagę, że pomimo ustania działania toksyny botulinowej skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Jest to zasługa mezoterapii i zastosowanego koktajlu, który rewitalizuje (odbudowuje) skórę.
W jakich okolicach wykonuje się zabieg mezobotoxu?
Zabieg można stosować na twarz, na szyję i dekolt.
Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?
Stosując zabieg mezobotoxu (botox-lift’u) zazwyczaj uzyskujemy zaskakująco dobre efekty m.in.:
-
wygładzenie zmarszczek - nawilżenie,
-
odmłodzenie skóry,
-
efekt wypoczętej twarzy - efekt liftingujący.
Jak należy postępować po zabiegu?
Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, makijażu, ciężkiego wysiłku fizycznego, a także nie kłaść się przez 12 godzin po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać pocierania lub masowania miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.
Mezobotox a inne zabiegi
Mezobotox jest również skuteczny w zakresie poprawy i wzmocnienia efektu innych metod leczenia, takich jak np. wypełnianie zmarszczek statycznych kwasem hialuronowym. Oba zabiegi można wykonywać jednocześnie.
Nie jest wskazane wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, głębokiej podczerwieni lub zabiegów laserowych przez okres kilku kolejnych tygodni. Ich wykonanie może osłabić lub skrócić czas działania preparatu.